Terapie

Výživové poradenství

Výživové poradenství

Chodíte pravidelně cvičit, ale pořád se vám nedaří zhubnout? Možná jen děláte pár chyb ve stravování. Pravidelný pohyb bohužel někdy nestačí a je důležité dodržovat také zdravou životosprávu. V současné době je zveřejňováno mnoho různých tipů, diet a životních stylů. Ve většině případů jsou to však jen marketingové triky, jak získat od důvěřivých zákazníků peníze. Já jsem zastánce skutečného jídla. Podívejme se na naše prababičky co vařily a jedly. Neměly tolik možností zajít do supermarketu a koupit polotovary či hotová jídla. Využívaly prvotní a sezónní suroviny, které jim daly potřebné živiny. V dnešní zrychlené době je těžké denně vařit, ale mohu vám pomoci, jak si vhodně vybírat a kombinovat potraviny, na co si dávat při nakupování pozor, jakým produktům se vyhýbat a zkusit svůj pohled na životasprávu změnit k lepšímu. 
 

číst více

TČM - tradiční čínská medicína

Ošetřování akupunkturních bodů různými technikami:

45 min./ 600,- Kč

Jaké jsou metody akupunktury?

Jehličky se vpichují do přesně určených akupunkturálních bodů ležících na meridiánech. Velikost akupunkturálního bodu je různá, od 0,2 do 5 mm. Současná akupunktura uznává kolem 700 účinných bodů, nejčastěji se používá asi 150 bodů.

Požehování, tedy. působení na akupunkturální body teplem. Požehování lze praktikovat více způsoby, například pomocí pelyňkových cigaret či pomocí zahřívání aplikované akupunkturní jehly.

číst více

Kraniosakrální terapie

60 min./ 1.000,- Kč

Kraniosakrální systém se anatomicky stává z mozkomíšních plen, kostních struktur, ke kterým se mozkomíšní pleny upínají, pojivové tkáně napojené na pleny, mozkomíšního moku, atd. Tento systém je charakterizován svou rytmickou aktivitou, která přetrvává po celý život a která se přenáší na celé tělo. Jedná se o velmi jemný pohyb malého rozsahu, který je fyziologický a vůli neovladatelný. Abnormální pohyb je výsledkem reakce na překážku nebo blok. Bloky se běžně vyskytují v pojivových tkáních nebo fasciích. Vymizení bloku vnímáme jako změknutí překážky, proti kterému vnitřní fyziologický pohyb bojoval a nazýváme jej uvolněním. U svých klientek se snažím velmi jemným dotykem o odstranění těchto blokád, přičemž i jemná manipulace, na které je tato terapie založena, může vést k velkému uvolnění a přílivu energie. 

Objednávky: Dr. Klára Sedláčková +420 728 048 909

Klasická masáž

Záda a šíje v leže: 45 min / 500 Kč
Záda a nohy ze zadu: 60 min / 750 Kč

Objednávky: Šárka Švehlová  +420 607 555 604, Pája Knorrová +420 605 256 911

číst více

Havajská masáž Lomi Lomi

90 min / 1200 Kč

Tato ojedinělá metoda je odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech jako rituální masáž. Našla své základy v tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek užívá pohybů předloktí > Lomi Lomi. Ruce  a předloktí doslova tančí v dokonalé souhře uvolňujících i energetizujících hmatů. Speciální technika havajské masáže vyvolává hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií.

Objednávky: Šárka Švehlová +420 607 555 604
 

číst více

Breussova masáž

45 min / 600 Kč

Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje meziobratlové ploténky "nabobtnávají" a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Páteř je po masáži  zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu, vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře, zmírňuje svalovou dysbalanci. Masáž je velmi jemná a tak nejsou známy žádné kontradikce.

Objednávky: Pája Knorrová +420 605 256 911

číst více

12

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.